Kremacja

Kremacja jest uznaną przez wiele religii formą pogrzebu ciała zmarłej osoby. W Polsce kremacja zwłok staje się z roku na rok coraz powszechniejsza.

Ciało osoby zmarłej przygotowuje się do kremacji podobnie jak do pochówku tradycyjnego. Ciało składane jest w specjalnej trumnie kremacyjnej, która pozbawiona jest między innymi lakieru, metalowych ozdób. Ciało przewożone jest do krematorium i spopielane wraz z trumną. Po kremacji prochy osoby zmarłej przesypywane są do urny wybranej wcześniej przez rodzinę.

Ceremonia pogrzebowa ma zazwyczaj dwa etapy.
Pierwszy etap to złożenie ciała zmarłej osoby do trumny kremacyjnej i pożegnanie zmarłego przez rodzinę, np. w naszej sali pożegnań. Potem ciało w trumnie kremacyjnej zostaje przewiezione przez naszych pracowników do krematorium. Po skremowaniu nasz pracownik odbiera urnę wraz z prochami i przewozi w miejsce pogrzebu.
Drugi etap to religijna lub świecka ceremonia pogrzebowa i pochówek urny z prochami.

Nasz zakład pogrzebowy oferuje pomoc przy organizacji kremacji. Zapewniamy transport ciała osoby zmarłej do krematorium, odbiór urny z prochami oraz przeprowadzenie ceremonii pogrzebowej.

Opinie

Polecam firmę Rydel profesjonalna obsługa. Produkty na najwyższym poziomie. Moim zdaniem najlepszy zakład pogrzebowy w Lublinie...

- Tomasz Kodra

Zobacz więcej opini

Kontakt

Śledź nas

Copyright © 2021 by RYDEL Lublin. Wszystkie prawa zastrzeżone.